SNPI

הוא מכון מחקר עצמאי, הממוקד בהעצמת אקוסיסטם החדשנות Start Up Nation Policy Institute
הישראלי ובהרחבת השפעתו לכלל המגזרים בחברה הישראלית. המכון אמון על כתיבת מחקרים והמלצות
.מדיניות בשיתוף עם המגזר הציבורי, תעשיית ההייטק ובעלי עניין נוספים

.והוא ממומן באמצעות פילנטרופיה בלבד Start-Up Nation Central המכון הוא חלק מקבוצת

אודות המכון

המכון מייצר המלצות מדיניות מבוססות נתונים, וכן מחקרי עומק המבוססים על מסדי נתונים יחודיים כמו פלטפורמת Start-Up Nation Finder. כמו כן, המכון עוסק בכינוס שולחנות עגולים וימי עיון עם הממשלה, בכירים בתעשייה ובמגזר השלישי על מנת לייצר שיח שקוף ופתוח בכל מה שקשור לחדשנות.

אופן פעולה

הכירו את הצוות שלנו

פרופ' יוג'ין קנדל

יו"ר משותף

קראו עוד

יוג'ין קנדל הוא פרופסור אמיל ספייר לכלכלה ומימון באוניברסיטה העברית בירושלים, בעל תואר דוקטור בכלכלהמאוניברסיטת שיקגו ופרסומים רבים ומשפיעים בתחום המימון והכלכלה בעיתונים מובילים.

בין השנים 2009-2015 קנדל כיהן כראש המועצה הלאומית לכלכלה וכיועץ הכלכלי לראש הממשלה והובילמהלכים חשובים במדיניות הכלכלית של ישראל.

פרופסור קנדל הוא המייסד ויו"ר משותף של מכון מחקר ומדיניות סטארט-אפ ניישן, ארגון ללא מטרות רווח,הממוקד בקידום מדיניות החדשנות בישראל בכדי לחזק את סקטור החדשנות הישראלי ולהפכו לבעל השפעה רבהיותר על הכלכלה והחברה הישראלית.

פרופ' יוג'ין קנדל

יו"ר משותף

אורי גבאי

מנכ״ל

קראו עוד

ורי גבאי הוא מנכ”ל המכון ולשעבר Co-GM של סטארט-אפ ניישן סנטרל. קודם לכן, שימש אורי במשך שבע שנים, מאז הקמתה באוקטובר 2011, בתפקיד מנהל אסטרטגיה ראשי וראש החטיבה האסטרטגית והכלכלית ברשות החדשנות.

לפני כן, אורי שימש בתפקיד כלכלן בכיר במועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה. אורי בעל תואר ראשון בכלכלה ומדעי המחשב ותואר שני בכלכלה, עם התמקדות בתורת המשחקים, מהאוניברסיטה העברית.

אורי גבאי

מנכ״ל

ד"ר אסף פתיר

כלכלן ראשי

קראו עוד

ד”ר אסף פתיר הוא הכלכלן הראשי של המכון. אסף מתמחה במאקרו-כלכלה, כלכלה מוניטרית, ובנקאות. לפני שהצטרף למכון, פתיר לימד באוניברסיטה העברית בירושלים, בנוסף שימש כיועץ לחטיבה המוניטרית בבנק ישראל ומילא תפקיד של חוקר אורח במחלקה לכלכלה באוניברסיטת פנסילבניה.

פתיר החל את דרכו כפיזיקאי, בעל תואר דוקטור על מחקרו בתורת המיתרים ממכון ויצמן למדע. מאוחר יותר העביר את מיקוד ההתמחות שלו לכלכלה, וקיבל תואר דוקטור מאוניברסיטת נורת’ווסטרן על עבודת הדוקטורט שלו על ההשפעה המאקרו-כלכלית של איגוח הלוואות צרכניות.

ד"ר אסף פתיר

כלכלן ראשי

ד"ר מאיה שטאון

חוקרת בכירה

קראו עוד

ד”ר מאיה שטאון היא חוקרת בכירה במכון. היא מתמחה בתחומי הבנקאות, מימון משקי בית, חדשנות, משפט ופיננסים וכן כלכלה התנהגותית. לפני הצטרפותה למכון, היא עבדה ככלכלנית במועצת הנגידים של מערכת הפדרל ריזרב בוושינגטון. מאיה גם משמשת כמרצה אורחת בבית הספר למנהל עסקים באוניבסיטה העברית, המעבירה קורסים בתחום מימון חברות.

מאיה היא בעלת תואר דוקטור במימון מאוניברסיטת שיקגו, בית ספר Booth למנהל עסקים, בנוסף לתואר שני במנהל עסקים. בנוסף, היא בעלת תואר שני במשפטים מאוניבסיטת קולומביה ותואר ראשון משולב משפטים וכלכלה ותואר שני בכלכלה פיננסית מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

ד"ר מאיה שטאון

חוקרת בכירה

ים עתיר

ראש תחום מדיניות ציבורית

קראו עוד

ים עתיר היא ראש תחום ממשל ומדיניות ב-SNPI. טרם הצטרפותה למכון, ים כיהנה כחברה במועצת המייעצת החיצונית הראשונה של ל-OECD, שם פעלה אל מול שגרירים, מומחים וקובעי מדיניות על גיבוש מדיניות ארוכת טווח בעידן הפוסט-קורונה וסייעה בהערכות הארגון לאתגרי הדורות הבאים. בעברה הייתה חברה בצוות קשרי החוץ של ראש ממשלת ישראל לשעבר בנימין נתניהו ובצוות לשכתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס ז"ל. בשנת 2021 נבחרה לרשימת הצעירים המשפיעים 30 מתחת ל-30 של מגזין פורבס. ים בעלת תואר ראשון במדעי המדינה ותקשורת מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

ים עתיר

ראש תחום מדיניות ציבורית

עינב ארליך

חוקרת

קראו עוד

עינב ארליך היא חוקרת במכון. במהלך השנתיים האחרונות הובילה עינב את מאמצי המחקר של סטארט-אפ ניישן סנטרל בתחום ההון האנושי, והייתה אחראית על פרסום הדוח השנתי על ההון האנושי בהייטק. בעברה עבדה כחוקרת עצמאית בתחומי הפיננסיים ומוצרי צריכה. כמו כן ריכזה את תוכנית המוניטור של המרכז להעצמת האזרח, במסגרתה הנחתה סטודנטים במחקר ופרסומים בנושא יישום החלטות ממשלה.

עינב בעלת תואר שני בכלכלה פיננסית מהמרכז הבינתחומי (אוניברסיטת רייכמן) ותואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה מאוניברסיטת תל אביב.

עינב ארליך

חוקרת

ערן איגלניק

חוקר

קראו עוד

ערן איגלניק הוא חוקר במכון. בעברו מנהל צוות ואנליסט ראשי בתחום הפרסום האינטרנטי. ערן בעל תואר ראשון במסלול למצטיינים בממשל ואסטרטגיה, ותואר שני בכלכלה פיננסית מאוניברסיטת רייכמן. לקח חלק ב”ועדת יפה” ברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון בבחינת דמי הניהול של הגופים המוסדיים.

ערן איגלניק

חוקר

אהרון גפן

חוקר

קראו עוד

אהרון גפן הינו חוקר בכיר במכון, עם התמחות בכלכלה, הון אנושי וחינוך. קודם לכן אהרון עבד כרפרנט כלכלי במשרד הפנים ומנהל המחלקה לתכנון אסטרטגיה מדידה והערכה במינהל החינוך ירושלים. בשנים האחרונות אהרון עבד כיועץ עסקי בחברות שונות, וכמנהל בתוכניות ממשלתיות בין משרדיות.

 

לאהרון תואר ראשון בהצטיינות בפילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה (פכ"מ) ותואר שני במדיניות ציבורית, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בנוסף, אהרון הינו בוגר בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית ותכנית צוערים לשירות המדינה. בזמנו הפנוי אהרון הינו חבר ועד מנהל בשתי עמותות וכותב את הבלוג TheHumanROI.

אהרון גפן

חוקר

ליטל שוורץ

מנהלת שיווק

קראו עוד

ליטל שוורץ היא מנהלת שיווק ב-SNPI. טרם הצטרפותה למכון, ליטל שימשה כיועצת תקשורת לשרה להגנת הסביבה ולחברת כנסת, וכן כעורכת חדשות באתרים המובילים בישראל. ליטל בעלת תואר ראשון בפילוסופיה, כלכלה ומדע המדינה (פכ"מ) מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

ליטל שוורץ

מנהלת שיווק

עידו מייבום

עוזר מחקר

קראו עוד

עידו מייבום הוא אנליסט במכון. במקביל הוא משלים את התואר הראשון שלו בכלכלה והיסטוריה באוניברסיטה העברית בירושלים. לפני העבודה במכון עידו עבד כמדריך בעמותה פיקו קידס שמתעסקת בהקניית ידע טכנולוגי ועיצובי לנוער בירושלים. עידו היה ראש צוות נוער של מפלגת “התעוררות” בירושלים.

עידו מייבום

עוזר מחקר

זיו בראל

עוזרת מחקר

קראו עוד

זיו בראל היא חוקרת בSNPI.

טרם הצטרפותה למכון, כסטודנטית הייתה זיו פעילה ב״כנפי כסף״, ארגון סטודנטיאלי ללא מטרות רווח, אשר פועל על מנת לקדם אוריינות פיננסית וחינוך להתנהלות כלכלית נבונה בישראל.

זיו בעלת תואר ראשון בכלכלה ובחשבונאות, וכעת משלימה את לימודיה לתואר נוסף במדעים דיגיטליים להיי-טק, כולם מאוניברסיטת תל אביב.

זיו בראל

עוזרת מחקר

דנה רוזנצוויג

עוזרת אישית ליו"ר ולמנכ"ל

קראו עוד

דנה רוזנצוויג

עוזרת אישית ליו"ר ולמנכ"ל

עמיתי מחקר ומדיניות

דני בירן

קראו עוד

דני בירן הוא עמית מדיניות בכיר במכון. דני הוא מוביל עסקי וטכנולוגי המייעץ בין היתר לחברות בתחומי טכנולוגיה ומכשור הרפואי בישראל, ארה"ב והודו.

ב-2017 -2018 דני ניהל את החטיבה הבינלאומית של רשות החדשנות והיה אחראי על שיתופי הפעולה הבינלאומיים של ישראל בתחומי מו"פ וחדשנות. לפני כן, הוא מילא שורה ארוכה של תפקידי מפתח כמנכ"ל וסמנכ"ל של חברות טכנולוגיה בעיקר בתחום המוליכים למחצה.

דני בירן

שחר כהן

קראו עוד

שחר כהן הוא עמית מדיניות במכון. הוא החל את דרכו הקריירה כמהנדס תוכנה באינטל, ושימש בתפקידים בכירים בחברות טק: מנהל האסטרטגיה של HP-Indigo, סמנכל מוצר בסטארטאפ סייבר AppDome,מנהל שיווק לקו מוצרים במטה סיסקו הגלובלי בוואלי.

החל מ2019 ועד סוף 2021 שימש כיועץ להשקעות טכנולוגיה לגופים מוסדיים וניהל את קרן "מור מניות טכנולוגיה". שחר כיהן כחבר בורד בשתי עמותות ובשנת 2011 שימש כחבר הצעיר בוועדת טרכטנברג.

שחר בעל תואר MBA עם התמחות במימון ושיווק, ו B.Sc. במדעי המחשב, שניהם מהאונ' העברית בהצטיינות.

שחר כהן

נעמי קריגר כרמי

קראו עוד

נעמי קריגר-כרמי היא עמיתת מחקר במכון. כמו כן, נעמי היא משנה למנכ”ל Social Finance Israel (SFI) ומנכ”לית עמותת נובה. לאורך דרכה המקצועית, נעמי עוסקת בחיבור בין העולם העסקי, טכנולוגיה ואימפקט חברתי. היא עבדה כבנקאית השקעות בוול סטריט, שם עסקה בהנפקות, מיזוגים ורכישות של חברות טכנולוגיה, והיתה מנכ”ל STRIVE ישראל, תכנית דגל של תבת-ג´וינט בתחום התעסוקה.

נעמי היתה שותפה להקמה וניהלה את UK Israel Tech Hub, מיזם חדשני לפיתוח שיתוף פעולה טכנולוגי ועסקי בין בריטניה וישראל. קודם לכן, נעמי היתה סמנכ”ל של הזירה החברתית-ציבורית ברשות החדשנות, אמונה על מימון ותמיכה לתחום ה”אימפקט טק” ועל פיתוח תשתיות הון אנושי מגוונת לתעשיית החדשנות. נעמי בוגרת 8200, בעלת תואר ראשון בכלכלה ויחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת הרווארד. כמו כן, הייתה עמיתה במרכז מדע ומדיניות של אוניברסיטת קיימברידג.

נעמי קריגר כרמי